2 stycznia 2019
Żebyśmy pokochali swoje ciała zanim...

Często jestem pytana, dlaczego z racji swojej historii nie zostałam psychologiem klinicznym i nie pracuję z osobami chorymi na anoreksję czy bulimię tylko zostałam "zwykłym psychologiem"?

Żebyśmy pokochali swoje ciała zanim..

Na pewnym etapie zawodowym zdecydowałam, że chcę całą moją inteligencję, energię i wewnętrzną siłę włożyć w działania profilaktyczne. Chcę zrobić, co w mojej mocy, żeby te i inne choroby w ogóle nie miały „żyznej gleby, na której mogłyby wyrosnąć”. Co oznacza, że pracuję nad tym:

  • żebyśmy pokochali swoje ciała zanim ktoś nam wykrzyczy z gazety, szkoły, pracy, że jesteśmy brzydcy i grubi a nawet jak już wykrzyczy, to żebyśmy mieli siłę powiedzieć „nie jest idealne ale jest doskonałe, bo jest moje”
  • żebyśmy mieli do siebie samych życzliwość i łagodność, zanim usłyszymy, że to jest dla słabeuszy
  • żebyśmy nigdy nie przestali być swoimi własnymi przyjaciółmi, którzy będą u swojego boku przez całe życie
  • żebyśmy świadomie budowali relację z rodzicami i dziećmi
  • żebyśmy rozwijali umiejętność krytycznej uważności odróżniającą prawdę od manipulacji
  • żebyśmy wiedzieli, jak pielęgnować empatię i radzić sobie z oceną wewnętrzną i zewnętrzną
  • żebyśmy nie zaniedbywali słuchania swojej wewnętrznej mądrości i nigdy w nią nie zwątpili
  • żebyśmy nie uzbrajali się w perfekcjonizm, czarnowidztwo czy nieosiągalną akceptację z zewnątrz

Kiedy to uda nam się zbudować, to wiele chorób, nie będzie miało warunków, żeby się rozwijać. 

To zdjęcie znalazłam teraz na Święta jak byłam w domu moich Rodziców. Potrafiłam obiema rękami złapać swoją talię. Mam na nim 16 lat i ważę 39 kg.

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

18.06-1
Spark in the dark.
Dziś w ramach cyklu spotkań (po)wolna sobota w Pałacu Potockich w Krakowie, niejaka wspaniała Aga Kozak zapytywała mnie o wiele rzeczy. Jeden z wąt...
17.06
Przeprosiny.
Dziś prowadziłam warsztaty podczas których wywiązała się dobrrrrra dyskusja o przepraszaniu. Cóż to jest za kompetencja. O panie!
Bez-tytulu
Sukienkowatość.
Łazienkowe selfie modowe z Paryża. Musicie wiedzieć (nic nie musicie ale ten zwrot jakiś taki ładny), że ja baaaaaaaaardzo długo w swoim życiu nie ...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj