Emotions,courage,
authenticity.
 

talk to me.

Emotions, courage,
authenticity. talk to me.
 

Each episode is aimed at stimulating
both your mind and heart.

Each episode is aimed at stimulating
both your mind and heart.

“Insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.”

Albert Einstein

PODCAST

Story to tell

“Story to tell” is a series of podcasts on topics related to the areas of my interest. Sometimes I invite inspiring guests to talk to, and sometimes I host an episode on my own.

Each episode is aimed at stimulating both your mind and heart. Hopefully giving you a better understanding of yourself, others and the world we live in.

Thank you for listening!

Everyone
has a story,
this one is mine.

My name is Joanna Chmura
and I am a psychologist.

I specialise in courage. The courage to live,
experience and feel all emotions.

HOW CAN I HELP?

Below you will find various ways we can work together. They differ in length, format and intensity, but they do have one thing in common: courage. The courage to live a better life.Individual clients will find opportunities for self-development, while companies will find diverse options for supporting their staff.

INDIVIDUAL CLIENTS

Join me in the process of self-growth in which authenticity plays a key role. Becoming who you really are is the first step in finding your inner strength.

COMPANIES

Take part in a variety of activities that can support the growth of your people.

“During the workshop, Joanna role models being authentic and brave. She does so in a very gentle way that allows the participants to find out how to live a more meaningful life.”

EVENTS

Please join me in the upcoming events.

25.05.2022, godz. 17:30Kobiety wiedzą, co robią - spotkanie w Warszawie

W przeddzień Dnia Mamy zapraszam na spotkanie na żywo w Warszawie lub online (na całym świecie) w ramach cyklu Wysokich Obcasów “Kobiety wiedzą, co robią”. Szczególnie polecam Wam moją rozmowę z Martyną Wojciechowską o macierzyństwie – tym biologicznym i nie tylko. Bądźcie z nami.

21.06.2022 godz. 18:00Talk to me! #16 z Gabby Bernstein

Talk to me to cykl, który odzwierciedla moje zainteresowania i ciekawość świata. Stąd wśród gości są między innymi dziennikarze, naukowcy, podróżniczki, logopedki, futurolodzy czy działacze edukacyjni. Przyszedł czas na duchowość. Gabby Bernstein jest autorką bestsellerów New York Times i polecaną przez Oprah przewodniczką duchową. Będziemy rozmawiać o tym jak w świecie, w którym trwa wojna nie stracić z oczu nadziei, wiary i miłości? W jaki sposób duchowość może pomóc nam przejść przez to, co ciemne, trudne i bolesne? Bądźcie z nami.

11.04.2022, godz. 20:00 Let's talk. Let's rock.

Już dziś na moim profilu IG o godzinie 20:00 zapraszam Was na live z Joanną Brodzik. Porozmawiamy o tej sztuce, jej genezie, treści i emocjach. Rezerwujcie wieczór 🙂

11.04.2022, godz. 20:00 Let's talk. Let's rock.

Już dziś na moim profilu IG o godzinie 20:00 zapraszam Was na live z Joanną Brodzik. Porozmawiamy o tej sztuce, jej genezie, treści i emocjach. Rezerwujcie wieczór 🙂

RESOURCES

Have a look at what I have prepared for you to read, listen and watch.

CLIENTS

We have done a lot of cool stuff with this beautiful group of clients. Sometimes the services have included coaching sessions, talks, workshops and other times: webinars and podcasts. I must say that I’ve had the pleasure of working with really interesting and brave people.

Do you want to know what we can do together?

Do you want to know what we can do together?

Take the first step and get in touch with me. I would be delighted to discuss what we could create together.

Zrób pierwszy krok.
Skontaktuj się ze mną.
Chętnie omówię wspólne działania.

Shop

Ready for action? My shop is full of tools and options of applying theory into practice. And since I'm always working on something new, please visit regularly, as new things will be coming up.

SPRAWDŹ CO JESZCZE MOGĘ CI ZAOFEROWAĆW moim sklepie czekają na Ciebie produkty związane z szeroko pojętym rozwojem. Idź i zobacz, co dobrego czeka na Ciebie.

Chciałam stworzyć taki kurs, na który
sama bym się zapisała. Tak zrobiłam,
bo wiem jak bardzo potrzebny jest mi
spokój, kiedy wokół dzieje się tyle, że
„nie ogarniam”, że wkrada się lęk, że
gubię azymut.

Chciałam stworzyć taki kurs, na który sama bym się zapisała. Tak zrobiłam, bo wiem jak bardzo potrzebny jest mi spokój, kiedy wokół dzieje się tyle, że „nie ogarniam”, że wkrada się lęk, że gubię azymut.

podkreslenie

I love, eat and use cookies,. Will you accept them? privacy policy