Emotions,courage,
authenticity.
 

talk to me.

Emotions, courage,
authenticity. talk to me.
 

Each episode is aimed at stimulating
both your mind and heart.

Each episode is aimed at stimulating
both your mind and heart.

“Insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results.”

Albert Einstein

PODCAST

Story to tell

“Story to tell” is a series of podcasts on topics related to the areas of my interest. Sometimes I invite inspiring guests to talk to, and sometimes I host an episode on my own.

Each episode is aimed at stimulating both your mind and heart. Hopefully giving you a better understanding of yourself, others and the world we live in.

Thank you for listening!

Everyone
has a story,
this one is mine.

My name is Joanna Chmura
and I am a psychologist.

I specialise in courage. The courage to live,
experience and feel all emotions.

HOW CAN I HELP?

Below you will find various ways we can work together. They differ in length, format and intensity, but they do have one thing in common: courage. The courage to live a better life.Individual clients will find opportunities for self-development, while companies will find diverse options for supporting their staff.

INDIVIDUAL CLIENTS

Join me in the process of self-growth in which authenticity plays a key role. Becoming who you really are is the first step in finding your inner strength.

COMPANIES

Take part in a variety of activities that can support the growth of your people.

“During the workshop, Joanna role models being authentic and brave. She does so in a very gentle way that allows the participants to find out how to live a more meaningful life.”

EVENTS

Please join me in the upcoming events.

13.04.2023, godz. 17:00 Yggdrasil Meetup Warszawa

Paweł Tkaczyk i mła na jednej scenie. Powiedzieć, że się nie mogę doczekać, to jakby nic nie powiedzieć. W czasie tego Yggdrasil Meetup Paweł opowie o praktycznych aspektach skalowania marki osobistej, a ja o psychologicznych kompetencjach przyszłości ważnych przy prowadzeniu biznesu i budowaniu zespołu. Rezerwujcie wieczór! Szczegóły znajdziecie w linku pod przyciskiem poniżej.

22.03.2023, godz. 21:00Let's talk. Let's rock. Z Eweliną Stępnicką

Mam szczęście znać Ewelinę nie tylko z social mediów. Nie ma spotkania podczas, którego byśmy nie śmiały się jak po 3 butelkach wina, choć dopiero zaczynamy 1. Nie ma takiego, w którym któraś z nas by drugiej nie przestawiła takiego lustra, że wszystko powiększone do rozmiarów wieży Eiffla. Boszzz jak ja jestem wdzięczna za naszą znajomość. Więc spieszę donieść, że po raz kolejny, zawitamy z naszą rozmową u mnie na IG. Będziemy rozmawiać o wszystkich naszych częściach. Lubianych i nielubianych. Bo każda część ma sens. Pytanie jaki?

10.03.2023Talk to me! #23 z Pauliną Jagodą

Poznałyśmy się kiedyś dawno temu na warsztatach. Ja z bólem serca i ona z bólem serca. Tylko jej ból dotyczył czegos innego. Dotyczył miłości matczynej, która musi zmierzyć się z niewyobrażalnym: śmiercią dziecka. Zaprosiłam Paulinę, żebyśmy porozmawiały o tym doświadczeniu, o tym jak żyć z żałobą, jak szukać sensu w bezsensie.

7.03.2023Jak z odwagą podążać ścieżką kariery?

O odważnym podążaniu ścieżką kariery, radzeniu sobie z lękiem i wstydem oraz, a może przede wszystkim – sięganiu po własny sukces zawodowy, będę mówić już 7 marca na warszawskiej konferencji „Kobieta Przyszłości” organizowanej przez TOP WOMAN in Real Estate. Zapraszam Was na to spotkanie, zarówno kobiety jak i mężczyzn, choć oczywiście ósmomarcowa data zobowiązuje, więc będziemy wspólnie świętować Dzień Kobiet!

RESOURCES

Have a look at what I have prepared for you to read, listen and watch.

CLIENTS

We have done a lot of cool stuff with this beautiful group of clients. Sometimes the services have included coaching sessions, talks, workshops and other times: webinars and podcasts. I must say that I’ve had the pleasure of working with really interesting and brave people.

Do you want to know what we can do together?

Do you want to know what we can do together?

Take the first step and get in touch with me. I would be delighted to discuss what we could create together.

Zrób pierwszy krok.
Skontaktuj się ze mną.
Chętnie omówię wspólne działania.

Shop

Ready for action? My shop is full of tools and options of applying theory into practice. And since I'm always working on something new, please visit regularly, as new things will be coming up.

SPRAWDŹ CO JESZCZE MOGĘ CI ZAOFEROWAĆW moim sklepie czekają na Ciebie produkty związane z szeroko pojętym rozwojem. Idź i zobacz, co dobrego czeka na Ciebie.

Chciałam stworzyć taki kurs, na który
sama bym się zapisała. Tak zrobiłam,
bo wiem jak bardzo potrzebny jest mi
spokój, kiedy wokół dzieje się tyle, że
„nie ogarniam”, że wkrada się lęk, że
gubię azymut.

Chciałam stworzyć taki kurs, na który sama bym się zapisała. Tak zrobiłam, bo wiem jak bardzo potrzebny jest mi spokój, kiedy wokół dzieje się tyle, że „nie ogarniam”, że wkrada się lęk, że gubię azymut.

podkreslenie

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj