15 maja 2021
''Własny pokój''.

Byłam już dwa razy na warsztatach „Własny pokój” u Natalii de Barbaro. I za każdym razem pięknie przeorana wracałam z odkryciami. Wiele pamiętam do teraz. Wiele też z tamtych przeżyć nie pamiętam, ale to i tak sobie tam nieświadomie pracuje. Ale jedno z nich, szczególne... zapamiętam na całe życie.

”Własny pokój”

Wydarzyło się ono już w pierwszej godzinie warsztatów. Dobrane losowo (oczywiście przypadku nie było, bo one nie istnieją ;)) wylądowałam w parze z Anią niejaką cudowną. I miałyśmy sobie odpowiedzieć, czym jest dla nas „własny pokój” i Ania, której jako rdzenna introwertyczka oddałam głos jako pierwszej, powiedziała:

A wiesz... dla mnie właściwie własny pokój to mój samochód.

Bum!

Co ta dziewczyna mi zrobiła tym tekstem? Dała wolność. Od tamtej pory z podwójną rozkoszą podróżuję moim samochodem, który pierwszy raz w życiu jest naprawdę tylko mój. Prawo jazdy mam od 16 roku życia i jeżdżę dużo, i dobrze. Ale do paru lat wstecz to były zmieniające się samochody. A ten... a ten jest prawdziwie mój. Nie dzielony, nie pożyczony, nie wypożyczony, nie firmowy. Mój. Własny. Mój własny pokój. 

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

18.06-1
Spark in the dark.
Dziś w ramach cyklu spotkań (po)wolna sobota w Pałacu Potockich w Krakowie, niejaka wspaniała Aga Kozak zapytywała mnie o wiele rzeczy. Jeden z wąt...
17.06
Przeprosiny.
Dziś prowadziłam warsztaty podczas których wywiązała się dobrrrrra dyskusja o przepraszaniu. Cóż to jest za kompetencja. O panie!
Bez-tytulu
Sukienkowatość.
Łazienkowe selfie modowe z Paryża. Musicie wiedzieć (nic nie musicie ale ten zwrot jakiś taki ładny), że ja baaaaaaaaardzo długo w swoim życiu nie ...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj