Mam do napisania tekst o radykalnej akceptacji. Temat ten równie kocham, co go nie znoszę, bo mnie konfrontuje z porzucaniem krytycznych nawyków, które z namaszczeniem pielęgnuję prawie 40 lat.

Radykalna akceptacja

No ale dobra, uwierzam Tara Brach psycholożce, buddystce i niezwykłej propagatorce tego podejścia. Z jej książką pierwszy raz zetknęłam się w USA parę lat temu i od tamtej pory to jedna z tych książek, które mam popisane, zakreślane, opisane jak nie wiem co. I kiedy mi ciężko, bo życie daje lekcje, które wymieniłabym na inne, to sięgam po “Radical acceptance” i pokornie zwieszam głowę w stronę serca.

No ale do brzegu. Ponieważ mam napisać ten tekst, to się rozgrzewam wywiadami z nią, podcastami, wystąpieniami i słucham w każdej chwili kiedy się przemieszczam. Tak też było wczoraj. Słuchałam rozmowy Tima Ferrissa z nią i zachwycałam się jej spokojem w głosie, humorem, właściwie jej całą ścieżką życia.

Cała spokojna wibracja akceptacji osiadała jak podmuch skrzydeł motyla na mojej skórze, kiedy zmierzałam na trening. I kiedy wchodziłam do sali treningowej zanurzona w tym życzliwym spokoju akceptacji tego, co było, co jest i co będzie, wyciągnęłam słuchawki z uszu, żeby już wejść do szatni i zacząć działać.

Wtem moje uszy zarejestrowały zupełnie inny zestaw dźwięków, od spokojnie płynącego głosu Tary. Z głośników bowiem dobiegł mnie rytmiczny głos hitu sprzed lat autorstwa Britney Spears śpiewającej: „You’ve got to work bitch!”.
Radykalna akceptacja...

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

Joanna-Chmura-28.07.23
Siostro, siostro jedziesz ostro!.
Chciałabym dzisiaj o kibicowaniu dwa słowa. Oprócz sportu i muzyki to niełatwo nam jest się nauczyć tej umiejętności, bo bycie kibicem w życiu codz...
23.07.23
Feel, deal, heal i...
Mówi się, że w pracy wewnętrznej ważne są trzy kroki: feel, deal, heal. Czyli poczuj, zmierz się z tym a na końcu ulecz. Choć uleczenie to też pocz...
19.07
A co jeśli...
Co robisz kiedy się boisz? Kiedy jak sieć zarzucona do wody, z łatwością łapiesz myśli, które budują niepokój? A co jeśli stracę prace? A co jeśli ...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj