11 lutego 2020
Oceny otaczają wszystkich z każdej strony.

No. Potęga:

Nauczyciel ociera się o wieczność. Nigdy nie może stwierdzić, gdzie kończy się jego wpływ.

Henry Brooks Adams

Oceny otaczają wszystkich z każdej strony

W ten weekend prowadziłam po raz czwarty warsztaty w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń dla nauczycieli, pedagogów, psychologów, katechetów ze szkół zwykłych, niezwykłych, specjalnych i wyjątkowych oraz tych całkiem normalnie zwyczajnych. To już czwarta edycja pracy z tymi, którzy przez dobre kilka godzien dziennie mają kontakt z naszymi dzieciakami.

Do czasu przygody spotykania tych osób myślałam, że to tylko nauczyciele oceniają uczniów. Poznając ich historie, rzeczywistość, realia śmiem twierdzić, że to jeden z zawodów, w których oceny otaczają wszystkich z każdej strony. Uczniowie ich. Oni uczniów. Kuratorium ich, oni kuratorium. Rodzice ich a oni rodziców. Do tego dyrekcja, ministerstwa i tysiąc innych źródeł oceny. A wstyd karmi się oceną. Na śniadanie, na obiad i na kolacje.

Kończąc w niedziele zajęcia usiadłam sama w sali na koniec, zmęczona bardzo, niewyspana bardzo po takim tygodniu co bardzo daje w dupę, usiadłam i pomyślałam... te 16 osób przynajmniej przez jakiś czas, na ile im serce pozwoli będą widzieć, myśleć i czuć inaczej. 16 miejsc w województwie mazowieckim zawibruje nieco inaczej a patrząc na osoby z poprzednich edycji śmiem twierdzić, że to zmiana na całe życie.

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

18.06-1
Spark in the dark.
Dziś w ramach cyklu spotkań (po)wolna sobota w Pałacu Potockich w Krakowie, niejaka wspaniała Aga Kozak zapytywała mnie o wiele rzeczy. Jeden z wąt...
17.06
Przeprosiny.
Dziś prowadziłam warsztaty podczas których wywiązała się dobrrrrra dyskusja o przepraszaniu. Cóż to jest za kompetencja. O panie!
Bez-tytulu
Sukienkowatość.
Łazienkowe selfie modowe z Paryża. Musicie wiedzieć (nic nie musicie ale ten zwrot jakiś taki ładny), że ja baaaaaaaaardzo długo w swoim życiu nie ...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj