5 sierpnia 2020
Coś trudniejszego niż przepraszanie.

Wiecie co jest dużą sztuką w relacjach? Przepraszanie. Ale to w sumie prawie żadne odkrycie. Myślę, że na bank to już wiedzieliście. Bo to dla wielu z nas trudne i stanowi nie lada wyzwanie. Więc oklaski i schłodzone piwo/wino/prosecco/woda dla wszystkich, którzy już to potrafią i mają odwagę to robić. Ale... i tu lepiej usiądźcie... jest coś trudniejszego niż przepraszanie.

Coś trudniejszego niż przepraszanie

Pod niebiosa potrójnie wychwalam związki, w których ta druga strona przyjmująca przeprosiny, właśnie potrafi je PRZYJĄĆ. Bo to... duuuuuża sztuka. Przez duże DU!

Żeby się nie odegrać. Nie wywyższać. Nie mówić „a nie mówiłam”. Albo żeby całkiem zignorować. Tylko z otwartym sercem przyjąć. Przyjmowanie przeprosin jest tak samo ważne jak przepraszanie. To ten taniec jednego z drugim buduje zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. To ten taniec buduje odwagę. To ten taniec buduje miłość. I w ogóle tak wzmacnia szczerą komunikację, że jaciękręcę.

Więc jeśli ktoś Was w najbliższym czasie za coś przeprosi, to z uważnością sędziego bocznego meczu finałowego mistrzostw świata, otwartością amerykańskiej Statuy Wolności, cierpliwością fotografa przyrody National Geographic i czułością Jane Goodall... przyjmujemy.

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

18.06-1
Spark in the dark.
Dziś w ramach cyklu spotkań (po)wolna sobota w Pałacu Potockich w Krakowie, niejaka wspaniała Aga Kozak zapytywała mnie o wiele rzeczy. Jeden z wąt...
17.06
Przeprosiny.
Dziś prowadziłam warsztaty podczas których wywiązała się dobrrrrra dyskusja o przepraszaniu. Cóż to jest za kompetencja. O panie!
Bez-tytulu
Sukienkowatość.
Łazienkowe selfie modowe z Paryża. Musicie wiedzieć (nic nie musicie ale ten zwrot jakiś taki ładny), że ja baaaaaaaaardzo długo w swoim życiu nie ...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj