18 marca 2021
Związek jest jak nauczyciel.

Marianne Williamson, które od kiedy trafiłam na jej książkę "Wartość kobiety", nie przestaje mnie bosko dręczyć swoim sposobem patrzenia na świat.

Związek jest jak nauczyciel

W jednej ze swoich książek pisze tak:

"Czy celem związku może być wyciągnięcie na powierzchnie naszych głęboko ukrytych ran? W jakimś sensie tak, bo tak wygląda proces uzdrawiania tych ran. Ciemność musi zostać wyciągnięta na światło dzienne, żeby transformacja mogła się dokonać. Celem intymnej relacji nie jest to, żeby była ona miejscem, w którym możemy się schować przed swoimi słabościami. To ma być miejsce, w którym właśnie od nich się uwalniamy. A to wymaga siły i charakteru, żeby tak prawdziwie zanurzyć się w magię intymnej relacji z drugim człowiekiem. To wymaga ogromnej siły, żeby przejść przez swego rodzaju operację na swojej psychice. To swego rodzaju emocjonalna, psychologiczna a nawet duchowa inicjacja w kierunku wyższego ja. Dopiero wtedy możemy poznać magiczne zaklęcie dające trwałość relacji."

Więc kiedy nasze cienie: nieproszenia o pomoc, wycofywania swoich potrzeb, niemówienia o tym, co czuję, przykrywania złości czymś innym, chłodu emocjonalnego itd., itd., itd. chcą dojść do głosu, to obyśmy byli w relacji, która właśnie po to powstała, żeby te ciemności pięknie oświetlić. Bo jak mówi Marianne Williamson, związek jest jak nauczyciel. Dostajemy takie, jakich potrzebujemy najbardziej, żeby wejść na wyższy poziom siebie. Bliższy poziom siebie samych.

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

18.06-1
Spark in the dark.
Dziś w ramach cyklu spotkań (po)wolna sobota w Pałacu Potockich w Krakowie, niejaka wspaniała Aga Kozak zapytywała mnie o wiele rzeczy. Jeden z wąt...
17.06
Przeprosiny.
Dziś prowadziłam warsztaty podczas których wywiązała się dobrrrrra dyskusja o przepraszaniu. Cóż to jest za kompetencja. O panie!
Bez-tytulu
Sukienkowatość.
Łazienkowe selfie modowe z Paryża. Musicie wiedzieć (nic nie musicie ale ten zwrot jakiś taki ładny), że ja baaaaaaaaardzo długo w swoim życiu nie ...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj