20 września 2018
Zupełnie inny wymiar odwagi.

Często słyszę, że skoro zajmuje się odwagą i wstydem, to pewnie w wolnej chwili chodzę na linie nad przepaścią, wspinam się wysoko, skaczę z samolotu itd. Nie, żadne z tych. I to z trzech powodów:

 1. Nie pociąga mnie to zupełnie
 2. Mam lęk wysokości
 3. I pewnie 1 wynika z 2 :)
Zupełnie inny wymiar odwagi

No tak czy siak to po tych warsztatach można takie rzeczy robić. Of kors. Można się na nie odważyć. Ale ta odwaga, o której przez trzy dni rozmawiamy, i którą budzimy do życia podczas "Z wielką odwagą - The Daring Way™" ma trochę inny wymiar.

Ona oczywiście może pomagać ludziom podjąć decyzję o wyjeździe na K2, samotnej wyprawie do Indii albo o skoku ze spadochronem ale najczęściej ta budzona na warsztatach odwaga rodzi gotowość do czego innego... do:

 • odważnych rozmów w ważnych relacjach
 • otworzenia się na miłość do siebie i do innych
 • pochowania nadziei na lepszą przeszłość
 • przebaczenia rodzicom, opiekunom, dziadkom
 • zaakceptowania swojego zmieniającego się wraz z wiekiem ciała albo po chorobie czy po ciąży
 • zaakceptowania swojej bolesnej przeszłości
 • zmiany pracy albo zostania w niej
 • wyjścia z relacji albo wejścia w nową
 • i wiele wiele innych.

To warsztaty o zupełnie innym wymiarze odwagi...

Odwagi schowanej, która tęskni za światłem. 
Odwagi zamkniętej, która tęskni za wolnością.
Odwagi osieroconej, która marzy o powrocie do właściciela.

Skoki, wspinaczki, wyścigi, podróże dookoła świata są odważne i dla mnie tak samo odważne jest powiedzenie kocham, przepraszam, wybaczam, dziękuję. Właśnie o tym są te warsztaty. Bo tylko tak zmienimy świat. Słowo po słowie.

Zapraszam Was na warsztaty "Z wielką odwagą - The Daring Way™".

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

18.06-1
Spark in the dark.
Dziś w ramach cyklu spotkań (po)wolna sobota w Pałacu Potockich w Krakowie, niejaka wspaniała Aga Kozak zapytywała mnie o wiele rzeczy. Jeden z wąt...
17.06
Przeprosiny.
Dziś prowadziłam warsztaty podczas których wywiązała się dobrrrrra dyskusja o przepraszaniu. Cóż to jest za kompetencja. O panie!
Bez-tytulu
Sukienkowatość.
Łazienkowe selfie modowe z Paryża. Musicie wiedzieć (nic nie musicie ale ten zwrot jakiś taki ładny), że ja baaaaaaaaardzo długo w swoim życiu nie ...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj