26 lutego 2022
Zaproszenie do zmiany perspektywy.

Część z Was może odczuwać poczucie winy, że my tu poranek spokojny, że ciepła zupa, że mężowie, synowie, partnerzy, ojcowie obok nas. Że weekend, że wolne od pracy a oni tam giną, walczą, oddają życie za wolność i próbują się odnaleźć w tym, co stawia oko w oko ze śmiercią. Ale chciałam Was zaprosić do zmiany perspektywy.

Zaproszenie do zmiany perspektywy

My wciąż możemy cieszyć się ze spokojnego poranka, ciepłej zupy i męskich ramion. Im nie pomoże nasze odcinanie od wdzięczności, radości, spokoju. Bycie wdzięcznym, radosnym, spokojnym nie wyklucza gotowości wsparcia, pomocy, współodczuwania z nimi. Starajmy się pomieścić jedno i drugie. Będziemy bardziej pomocni tu i bardziej tam, mając w sobie spokój, wdzięczność i nadzieję. Wkurw, gniew, złość czy smutek, żal i gniew też zmieścimy.

Przypomnę to, co napisałam wczoraj: jesteśmy odpowiedzialni za energię, którą wnosimy wszędzie ze sobą. Poczucie winy nie może być silnikiem działań. Lepiej jeśli jest nią miłość.

  • Jednocześnie można uśmiechać się do najbliższych i wysyłać zasoby, przedmioty, koce i inne na granicę.
  • Jednocześnie możecie czuć ulgę, że macie dach na głową i jechać do Przemyśla by pomagać tam na miejscu.
  • Jednocześnie możecie czuć radość z dobrego wyniku projektu, który wam wyszedł i wpłacać pieniądze na przeróżne inicjatywy wspierające Ukrainę.
  • Jednocześnie możecie wspierać kolegów i koleżanki z Ukrainy i Rosji, którzy sami zagubieni nie wiedzą jak się odnaleźć i modlić się do swojego Boga.
  • Jednocześnie możecie tulić swoje dzieci, żeby dać im poczucie spokoju i krzyczeć z rozpaczy i wkurwu.
  • Jednocześnie możecie iść oddać krew i powtarzać mantry pokoju.
  • Jednocześnie możemy iść pobiegać i w tym bieganiu myśleć, jak możemy pomóc Ukrainkom i Ukraińcom, których mamy w naszym życiu.

Świat chce żebyśmy myśleli dychotomicznie "albo albo" ale człowiek jest pojemny. Pomieści jasne i ciemne. Czarne i białe. Zero i jeden. Jednocześnie można pomieścić bardzo wiele.

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

01.09.22
Na dobry start.
Droga młodzieży i drogie dzieci. Część z was dopiero dziś zaczyna przygodę. Część z was ją kontynuuje. Chcę Wam powiedzieć, coś co może już wiecie,...
b
Spojrzeć tam, gdzie odwracamy wzrok.
Carl Gustav Jung powiedział: Kompleks można pokonać tylko wówczas, gdy przeżyje się go w pełni. Jeżeli mamy się rozwinąć, musimy przyciągnąć do si...
298760100_632346298254067_2929342186895210773_n
Co z tym MLM?.
Zainspirowana bardzo dobrą najświeższą rozmową Martyny Wojciechowskiej z Joanną Przetakiewicz-Rooijens chciałam dziś o wolności finansowej. O swobo...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj