Od najpierwszego szkolenia coachingowego czy szkoły coachingu, którą postanowiłam zacząć a nawet skończyć mówili nam - zaczynamy od wartości, bo trzeba wiedzieć, co dla klienta jest najważniejsze. On musi wiedzieć no i my też, żeby za nim podążać.

Wartości..

Dobra. Wiem. Wartości. Ważne. Robię. Pytam. Są. Ale... Choć racjonalnie rozumiałam to długo nie czułam dlaczego aż takie są ważne.

Już wiem. Już rozumiem. Już czuję. Już od jakiegoś czasu. Ufff.

Pomagają, kiedy nie wiemy jak się zachować, co wybrać, jak odpowiedzieć, jaką decyzję podjąć, co powiedzieć, odmówić czy się zgodzić.

I wszystko fajnie tylko wiedząc to, czasem wkurzam się, że jedną z moich jest ODWAGA.

Pffff... bo np. dziś w (cudooooownej) strefie ciszy w pociągu mój współtowarzysz rozmawiał namiętnie z kolegą obok siedzącym a potem przez telefon jeszcze równie intensywnie i głośno.

I mój wewnętrzny monolog wyglądał mniej więcej tak:
"Nie, no spoko przecież nie jest aż tak głośno. Wytrzymam. Luz. Oj tam nie będę zwracać uwagi aż nie będzie tak naprawdę głośno. Wtedy zwrócę. A może mu się przykro zrobi. Może to coś ważnego i musi. No zdarza się. Nie chcę wyjść na królową ciszy, bo przecież to takie ważne, żeby zupełnie obcy ktoś i jego kolega mnie lubili".

No i niestety oprócz tego soczystego monologu wewnętrznego przypomniałam sobie o tej odwadze całej i wartościach, i życiu zgodnym z nimi.

Zastanowiłam się, czy wyżej jest dla mnie w hierarchii wartości "bycie lubianą" czy odwaga. No więc...

Zwróciłam temu panu uwagę, w jakim wagonie jesteśmy i jakie tu panują zasady.

Uffff i żyję. I nawet się nie obraził.

 

PS A dla wtajemniczonych w model The Daring Way™, to sekcja tanich miejsc się kłania.

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

01.09.22
Na dobry start.
Droga młodzieży i drogie dzieci. Część z was dopiero dziś zaczyna przygodę. Część z was ją kontynuuje. Chcę Wam powiedzieć, coś co może już wiecie,...
b
Spojrzeć tam, gdzie odwracamy wzrok.
Carl Gustav Jung powiedział: Kompleks można pokonać tylko wówczas, gdy przeżyje się go w pełni. Jeżeli mamy się rozwinąć, musimy przyciągnąć do si...
298760100_632346298254067_2929342186895210773_n
Co z tym MLM?.
Zainspirowana bardzo dobrą najświeższą rozmową Martyny Wojciechowskiej z Joanną Przetakiewicz-Rooijens chciałam dziś o wolności finansowej. O swobo...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj