9 maja 2019
To nawet lepiej.

Punkt 1. Niestety nie mam monopolu na prawdę i nie znam (jeszcze? ;)) odpowiedzi na pytanie: jak żyć?

Punkt 2. Pomimo punktu pierwszego dziś na koniec warsztatów w Krakowie powiedziałam stanowczym głosem mym, że od dzisiaj możemy patrzeć na świat tylko i wyłącznie przez dwie soczewki:

  1. Wszystko jest właściwe.
  2. To nawet lepiej. 
To nawet lepiej

I jak się spojrzy na życie przez te soczewki, to jakoś lżej się robi. Bo np.:

  • korki i się spóźniłem: to nawet lepiej
  • skręciłem nogę: to nawet lepiej
  • zapomniałam awizo, jak już doszłam na pocztę: to nawet lepiej
  • puściły mi nerwy i powiedziałam "ty gniocie": to nawet lepiej
  • porysowałem samochód: to nawet lepiej
  • zwolnili mnie z pracy: to nawet lepiej
  • nie zdążyłam kupić pączka w tłusty czwartek: to nawet lepiej
  • itd.

Czemu lepiej, zapytacie ;) Otóż ja to nie wiem, ale z czasem na pewno się okaże, że lepiej. I jak życie płynie to sobie uwierzam, że nawet lepiej. A jak życie nie płynie to mi truuuuudno uwierzyć, że to nawet lepiej i wtedy uwierzam jeszcze bardziej, no bo w sumie co mam do stracenia.

Dobranoc :)

PS 1 Muszę jutro wstać o 6... to nawet lepiej (?)
PS 2 Wrzucam zdjęcie z innego wystąpienia w Krakowie. Z zeszłego miesiąca dla zrobione, bo dzisiaj na warsztacie to kurde nie zrobiłam ani jednego zdjęcia. To nawet lepiej (?) ;)
PS 3 Było dziś bardzo ale to bardzo pięknie na warsztacie. Dziękuję ❤️

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

18.06-1
Spark in the dark.
Dziś w ramach cyklu spotkań (po)wolna sobota w Pałacu Potockich w Krakowie, niejaka wspaniała Aga Kozak zapytywała mnie o wiele rzeczy. Jeden z wąt...
17.06
Przeprosiny.
Dziś prowadziłam warsztaty podczas których wywiązała się dobrrrrra dyskusja o przepraszaniu. Cóż to jest za kompetencja. O panie!
Bez-tytulu
Sukienkowatość.
Łazienkowe selfie modowe z Paryża. Musicie wiedzieć (nic nie musicie ale ten zwrot jakiś taki ładny), że ja baaaaaaaaardzo długo w swoim życiu nie ...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj