Jest taka koncepcja, taki sposób życia, który nazywa się: radykalną akceptacją. W skrócie to taka zgoda przez duże ZGO na to, co jest. Że nie ma boksowania z rzeczywistością, że to nie takie, że tamto śmakie, owakie, a chcieliśmy srakie. Jest totalna akceptacja.

Radykalna akceptacja

I ja nie mam problemu z radykalną akceptacją czekolady. Albo kawy. Albo głębokich rozmów. Albo oglądania po raz setny Przyjaciół. Nie mam też problemu z radykalną akceptacją siavasany w jodze, wolnego miejsca parkingowego czy kinder niespodzianki z zabawką, której jeszcze nie mam ;)

Ja mam problem z radykalną akceptacją niedowiezionych materiałów z drukarni na warsztat, zimna wilgotnego co przenika wszystkie moje kurtki, braku czekolady już nie mówiąc o kawie, odjeżdżającego autobusu, kaszlu męczącego czy „braku” czasu na to czy tamto. No z tym trudniej. Wiadomo.

Ale okazuje się, że ta radykalna myśl o radykalnej akceptacji obejmuje obydwie odsłony życia. Wiem wiem... spodziewaliśmy się tego ;)

Ergo taki czelendż na jutro dla nas. Gdyby tak równiutko od wstania do zaśnięcia zaakceptować WSZYSTKO, co się wydarzy bez wyjątków...? Hę? Hę? Czy ja słyszę aplauz i oklaski?!

Świetnie. No to jedziemy. Jakby powiedzieli fani Wisły Kraków: jazda jazda biała gwiazda! ;)

Wtorek radykalnej akceptacji worek.

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

1.11.23
Nie blokujmy. Czujmy.
Wyjątkowo w tych ostatnich miesiącach a właściwie już latach obcujemy częściej ze śmiercią niż wcześniej. Ona od zawsze była obecna i taka też będz...
24.10.23
Paweł Kunachowicz - "Zmiana".
"Nie wiem nawet, kiedy zacząłem dopasowywać się do otaczającego świata, kiedy wciąż rezygnowałem z tego, co dawało mi szczęście. Miasto, w którym s...
2023.10.08
Gabor Maté - "Mit normalności".
Kocham Gabora Maté miłością zawodową ogromną. Lekarz, terapeuta, którego dokument „The wisdom of trauma” wspaniale pokazuje zawiłości świata, w któ...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj