Jest taka koncepcja, taki sposób życia, który nazywa się: radykalną akceptacją. W skrócie to taka zgoda przez duże ZGO na to, co jest. Że nie ma boksowania z rzeczywistością, że to nie takie, że tamto śmakie, owakie, a chcieliśmy srakie. Jest totalna akceptacja.

Radykalna akceptacja

I ja nie mam problemu z radykalną akceptacją czekolady. Albo kawy. Albo głębokich rozmów. Albo oglądania po raz setny Przyjaciół. Nie mam też problemu z radykalną akceptacją siavasany w jodze, wolnego miejsca parkingowego czy kinder niespodzianki z zabawką, której jeszcze nie mam ;)

Ja mam problem z radykalną akceptacją niedowiezionych materiałów z drukarni na warsztat, zimna wilgotnego co przenika wszystkie moje kurtki, braku czekolady już nie mówiąc o kawie, odjeżdżającego autobusu, kaszlu męczącego czy „braku” czasu na to czy tamto. No z tym trudniej. Wiadomo.

Ale okazuje się, że ta radykalna myśl o radykalnej akceptacji obejmuje obydwie odsłony życia. Wiem wiem... spodziewaliśmy się tego ;)

Ergo taki czelendż na jutro dla nas. Gdyby tak równiutko od wstania do zaśnięcia zaakceptować WSZYSTKO, co się wydarzy bez wyjątków...? Hę? Hę? Czy ja słyszę aplauz i oklaski?!

Świetnie. No to jedziemy. Jakby powiedzieli fani Wisły Kraków: jazda jazda biała gwiazda! ;)

Wtorek radykalnej akceptacji worek.

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

Joanna-Chmura-28.07.23
Siostro, siostro jedziesz ostro!.
Chciałabym dzisiaj o kibicowaniu dwa słowa. Oprócz sportu i muzyki to niełatwo nam jest się nauczyć tej umiejętności, bo bycie kibicem w życiu codz...
23.07.23
Feel, deal, heal i...
Mówi się, że w pracy wewnętrznej ważne są trzy kroki: feel, deal, heal. Czyli poczuj, zmierz się z tym a na końcu ulecz. Choć uleczenie to też pocz...
19.07
A co jeśli...
Co robisz kiedy się boisz? Kiedy jak sieć zarzucona do wody, z łatwością łapiesz myśli, które budują niepokój? A co jeśli stracę prace? A co jeśli ...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj