Jest taka koncepcja, taki sposób życia, który nazywa się: radykalną akceptacją. W skrócie to taka zgoda przez duże ZGO na to, co jest. Że nie ma boksowania z rzeczywistością, że to nie takie, że tamto śmakie, owakie, a chcieliśmy srakie. Jest totalna akceptacja.

Radykalna akceptacja

I ja nie mam problemu z radykalną akceptacją czekolady. Albo kawy. Albo głębokich rozmów. Albo oglądania po raz setny Przyjaciół. Nie mam też problemu z radykalną akceptacją siavasany w jodze, wolnego miejsca parkingowego czy kinder niespodzianki z zabawką, której jeszcze nie mam ;)

Ja mam problem z radykalną akceptacją niedowiezionych materiałów z drukarni na warsztat, zimna wilgotnego co przenika wszystkie moje kurtki, braku czekolady już nie mówiąc o kawie, odjeżdżającego autobusu, kaszlu męczącego czy „braku” czasu na to czy tamto. No z tym trudniej. Wiadomo.

Ale okazuje się, że ta radykalna myśl o radykalnej akceptacji obejmuje obydwie odsłony życia. Wiem wiem... spodziewaliśmy się tego ;)

Ergo taki czelendż na jutro dla nas. Gdyby tak równiutko od wstania do zaśnięcia zaakceptować WSZYSTKO, co się wydarzy bez wyjątków...? Hę? Hę? Czy ja słyszę aplauz i oklaski?!

Świetnie. No to jedziemy. Jakby powiedzieli fani Wisły Kraków: jazda jazda biała gwiazda! ;)

Wtorek radykalnej akceptacji worek.

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

01.09.22
Na dobry start.
Droga młodzieży i drogie dzieci. Część z was dopiero dziś zaczyna przygodę. Część z was ją kontynuuje. Chcę Wam powiedzieć, coś co może już wiecie,...
b
Spojrzeć tam, gdzie odwracamy wzrok.
Carl Gustav Jung powiedział: Kompleks można pokonać tylko wówczas, gdy przeżyje się go w pełni. Jeżeli mamy się rozwinąć, musimy przyciągnąć do si...
298760100_632346298254067_2929342186895210773_n
Co z tym MLM?.
Zainspirowana bardzo dobrą najświeższą rozmową Martyny Wojciechowskiej z Joanną Przetakiewicz-Rooijens chciałam dziś o wolności finansowej. O swobo...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj