25 października 2018
Przed wywiadem w Chillizet.

Słuchajcie, jutro będę w Chillizet w audycji Emocjalny Łady, którą znakomicie prowadzi Łada Bobrowska-Drozda. Będziemy mówić o przynależności. No więc, jako lecząca-się-z-perfekcjonizmu-a-mimo-to-wciąż-na-niego-chorująca ;) robię nocą notatki, czytam, szukam, piszę. I oczywiście zdążę do jutra przeczytać wszystkie publikacje na ten temat. Ha!

Przed wywiadem w Chillizet

Ale tak bardziej serio, to muszę się z Wami podzielić cytatem z książki Brené Brown "Z odwagą w nieznane", która dotyka właśnie tego tematu.

Gdybym mogła potraktować cały świat jako dokument w wordzie i wszędzie tam, gdzie jest słowo nienawiść, zamienić je na słowo ból, to co by to zmieniło?

OMG. No Miszczyni!

Wiecie, bo ból trudno uciszyć, nawet kiedy próbujemy go zagłuszyć nienawiścią, alkoholem, obwinianiem czy innym sposobami na stłumienie go, on nie znika. On grzecznie schodzi z drogi, idzie do piwnicy, pakuje bicki, klatę i brzuch, a potem wraca jeszcze silniejszy, domagając się ponownie naszej uwagi.

Większość z nas nie wie nawet, co robić z tym bólem. Nikt nas tego nie nauczył. Łatwiej było z raną na kolanie. Przewróciliśmy się? No to kolejność jest taka: oczyścić, odkazić, zakleić i dać czas na zagojenie. A co robimy z raną emocjonalną? Całymi latami biegamy po mieście krzycząc „Boli! To Twoja wina! K*^'a twoja i twoja i twoja też!"

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

18.06-1
Spark in the dark.
Dziś w ramach cyklu spotkań (po)wolna sobota w Pałacu Potockich w Krakowie, niejaka wspaniała Aga Kozak zapytywała mnie o wiele rzeczy. Jeden z wąt...
17.06
Przeprosiny.
Dziś prowadziłam warsztaty podczas których wywiązała się dobrrrrra dyskusja o przepraszaniu. Cóż to jest za kompetencja. O panie!
Bez-tytulu
Sukienkowatość.
Łazienkowe selfie modowe z Paryża. Musicie wiedzieć (nic nie musicie ale ten zwrot jakiś taki ładny), że ja baaaaaaaaardzo długo w swoim życiu nie ...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj