11 stycznia 2019
Pema Chödrön "Nigdy nie jest za późno".

Dzięki wielkie za Wasze dobre słowa, wiadomości, telefony, pozytywne wibracje, medytacje i inne cuda. Wracam do ogarniania rzeczywistości. I jak tak sobie leżałam w łóżku dochodząc do siebie wczoraj, to sięgnęłam po książkę, którą każdy, ale to każdy, no każdy, każdy, powinien przeczytać przynajmniej raz w życiu. 

Pema Chödrön „Nigdy nie jest za późno”

Czytanie to w ogóle jest ważne ale czytanie dobrych książek jest uważam ekstremalnie ważne. Znaczy wiecie, to trzeba nazwać po imieniu: czytanie dobrych rozwojowych książek przesądza o jakości życia. No powiedzmy sobie szczerze. Nie ma pitu pitu z książkami. To jak z jedzeniem. Wybór jest prosty:

  1. czytasz książki, które Ci budują samoświadomość, co na początku sprawia, że przeklinasz rzeczywistość i chcesz wrócić do stanu „na nieświadomca” ale potem za żadne skarby nie chcesz wracać do krainy nieświadomości ości mości panie ;)
  2. albo czytasz takie, które Ci budują jedynie wieżę z książek i błogosławiony stan nieświadomca tylko się pogłębia, choć wieża rośnie, taki paradoks ;)

No to do kategorii 1. zaliczyć można książkę, którą wydało Zwierciadło i chwała im za to po tysiąc kroć milionów milardów. A jeszcze większe FANNFFAAARRRYYYY za dobre tłumaczenie w dobie translatorów.

Kto jeszcze nie czytał niech czem prędzej do stajenki a potem do księgarni po „Nigdy nie jest za późno” Pemy Chödrön. Oh jaka to jest dobra książka. W sam raz jak wjedzie w Was tir (we mnie wjechał w tym tygodniu). Idealna. Tudzież jak coś się posypie w relacji. Albo jak się w ogóle ciężko dzieje. No bo np. w tej książce znajdziecie to:

Życie jest wyzwaniem i właśnie to stanowi jego istotę. Czasem jest słodkie, a czasem gorzkie. Raz nasze ciało jest spięte a innym razem odprężone. Jest coś agresywnego w takim podejściu do życia, które wygładza wszelkie nierówności i niedoskonałości… Jeśli istnieje piękno, musi też być brzydota. Jeśli istnieje dobro, to w opozycji do zła.

Bum!

A tak w ogóle to prowadzę zamkniętą grupę tutaj na fb #trzaczytać książki godne polecenia, więc jak ktoś z tych czytających A to zapraszam gorąco.

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

BLOG-Tam-pomiedzy-wlasnie-miesci-sie-cale-nasze-zycie
Tam pomiędzy właśnie mieści się całe nasze życie.
Życie ma w sobie schody w górę i schody w dół. Czasem łatwiejsze te pierwsze. A czasem te drugie. Czasem idziemy sami a czasem z kimś. Czasem się m...
BLOG-Odwaznym-i-odwazna-sie-bywa
Odważnym i odważną się bywa.
Koloseum, zwane również Amfiteatrem Flawiuszów, ma dla mnie szczególne znaczenie. Kiedy odłączę potężny kawałek brutalnej historii i zostanę przy r...
BLOG-O-radosci-zycia.-O-lekkosci
O radości życia. O lekkości.
Ostatni weekend spędziłam we Włoszech. Co to był za czas. Jedzenie… sztos. Wino… sztos. Pogoda… sztos. Towarzystwo… sztos. Włochy są o przyjemności...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj