11 stycznia 2019
Pema Chödrön "Nigdy nie jest za późno".

Dzięki wielkie za Wasze dobre słowa, wiadomości, telefony, pozytywne wibracje, medytacje i inne cuda. Wracam do ogarniania rzeczywistości. I jak tak sobie leżałam w łóżku dochodząc do siebie wczoraj, to sięgnęłam po książkę, którą każdy, ale to każdy, no każdy, każdy, powinien przeczytać przynajmniej raz w życiu. 

Pema Chödrön „Nigdy nie jest za późno”

Czytanie to w ogóle jest ważne ale czytanie dobrych książek jest uważam ekstremalnie ważne. Znaczy wiecie, to trzeba nazwać po imieniu: czytanie dobrych rozwojowych książek przesądza o jakości życia. No powiedzmy sobie szczerze. Nie ma pitu pitu z książkami. To jak z jedzeniem. Wybór jest prosty:

  1. czytasz książki, które Ci budują samoświadomość, co na początku sprawia, że przeklinasz rzeczywistość i chcesz wrócić do stanu „na nieświadomca” ale potem za żadne skarby nie chcesz wracać do krainy nieświadomości ości mości panie ;)
  2. albo czytasz takie, które Ci budują jedynie wieżę z książek i błogosławiony stan nieświadomca tylko się pogłębia, choć wieża rośnie, taki paradoks ;)

No to do kategorii 1. zaliczyć można książkę, którą wydało Zwierciadło i chwała im za to po tysiąc kroć milionów milardów. A jeszcze większe FANNFFAAARRRYYYY za dobre tłumaczenie w dobie translatorów.

Kto jeszcze nie czytał niech czem prędzej do stajenki a potem do księgarni po „Nigdy nie jest za późno” Pemy Chödrön. Oh jaka to jest dobra książka. W sam raz jak wjedzie w Was tir (we mnie wjechał w tym tygodniu). Idealna. Tudzież jak coś się posypie w relacji. Albo jak się w ogóle ciężko dzieje. No bo np. w tej książce znajdziecie to:

Życie jest wyzwaniem i właśnie to stanowi jego istotę. Czasem jest słodkie, a czasem gorzkie. Raz nasze ciało jest spięte a innym razem odprężone. Jest coś agresywnego w takim podejściu do życia, które wygładza wszelkie nierówności i niedoskonałości… Jeśli istnieje piękno, musi też być brzydota. Jeśli istnieje dobro, to w opozycji do zła.

Bum!

A tak w ogóle to prowadzę zamkniętą grupę tutaj na fb #trzaczytać książki godne polecenia, więc jak ktoś z tych czytających A to zapraszam gorąco.

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

01.09.22
Na dobry start.
Droga młodzieży i drogie dzieci. Część z was dopiero dziś zaczyna przygodę. Część z was ją kontynuuje. Chcę Wam powiedzieć, coś co może już wiecie,...
b
Spojrzeć tam, gdzie odwracamy wzrok.
Carl Gustav Jung powiedział: Kompleks można pokonać tylko wówczas, gdy przeżyje się go w pełni. Jeżeli mamy się rozwinąć, musimy przyciągnąć do si...
298760100_632346298254067_2929342186895210773_n
Co z tym MLM?.
Zainspirowana bardzo dobrą najświeższą rozmową Martyny Wojciechowskiej z Joanną Przetakiewicz-Rooijens chciałam dziś o wolności finansowej. O swobo...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj