Wieeeeeeeleeeeee milionów razy (wiadomo, że mniej, ale inne liczby brzmią mniej dramatycznie) pytano mnie o triki na emocje. Hackerskie sposoby radzenia sobie z nimi. Nie ma. Nieeeee maaaaaa. Nie ma nic bardziej seksownego dla emocji niż:

  1. Świadomość, że były, są i będą
  2. Oddech
  3. Puszczanie emocji
O oddychaniu

Szukam całe życie zawodowe innych, nieznanych sposobów na te emocje całe, ale okazuje się, że tu chodzi o prostotę. Klasykę. Organiczne zauważanie. Bycie z nimi.

Więc dziś, za każdym razem. Kaaaaaaażdym jednym razem, kiedy poczujecie lęk i inne cuda, to nie spychać ich. Nie udawać, że ich nie ma. Nie tłumić.

Nazywać: to jest lęk, to niepokój, to radość, to smutek, to duma. A potem odczytać info, które przynosi: mogę być spokojna/y, mam na coś uważać, mam się z czego cieszyć.

A potem je puścić! Tak. Puścić emocje. Nie trzymać ich w sobie podsycając powtarzanymi w kółko zdaniami.

Aha... Tłumienie emocji zbiera swoje żniwo. Albo od razu albo po czasie. Napięte ciała. Kłótnie i obwinianie. Chore ciała. Chore relacje.

Z emocjami nie ma żartów. Trzeba na nie zrobić miejsce. Na ten kołtunek.

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

18.06-1
Spark in the dark.
Dziś w ramach cyklu spotkań (po)wolna sobota w Pałacu Potockich w Krakowie, niejaka wspaniała Aga Kozak zapytywała mnie o wiele rzeczy. Jeden z wąt...
17.06
Przeprosiny.
Dziś prowadziłam warsztaty podczas których wywiązała się dobrrrrra dyskusja o przepraszaniu. Cóż to jest za kompetencja. O panie!
Bez-tytulu
Sukienkowatość.
Łazienkowe selfie modowe z Paryża. Musicie wiedzieć (nic nie musicie ale ten zwrot jakiś taki ładny), że ja baaaaaaaaardzo długo w swoim życiu nie ...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj