Wieeeeeeeleeeeee milionów razy (wiadomo, że mniej, ale inne liczby brzmią mniej dramatycznie) pytano mnie o triki na emocje. Hackerskie sposoby radzenia sobie z nimi. Nie ma. Nieeeee maaaaaa. Nie ma nic bardziej seksownego dla emocji niż:

  1. Świadomość, że były, są i będą
  2. Oddech
  3. Puszczanie emocji
O oddychaniu

Szukam całe życie zawodowe innych, nieznanych sposobów na te emocje całe, ale okazuje się, że tu chodzi o prostotę. Klasykę. Organiczne zauważanie. Bycie z nimi.

Więc dziś, za każdym razem. Kaaaaaaażdym jednym razem, kiedy poczujecie lęk i inne cuda, to nie spychać ich. Nie udawać, że ich nie ma. Nie tłumić.

Nazywać: to jest lęk, to niepokój, to radość, to smutek, to duma. A potem odczytać info, które przynosi: mogę być spokojna/y, mam na coś uważać, mam się z czego cieszyć.

A potem je puścić! Tak. Puścić emocje. Nie trzymać ich w sobie podsycając powtarzanymi w kółko zdaniami.

Aha... Tłumienie emocji zbiera swoje żniwo. Albo od razu albo po czasie. Napięte ciała. Kłótnie i obwinianie. Chore ciała. Chore relacje.

Z emocjami nie ma żartów. Trzeba na nie zrobić miejsce. Na ten kołtunek.

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

335234337_545656917643862_4170766463495436456_n
Jestem każda.
Jest nas dużo. W sobie samej jest mnie dużo. Jestem odważna i bojaźliwa. Jest ciepła i chłodna. Jestem spokojna i niespokojna. Jestem szczęśliwa i ...
Projekt-bez-tytulu-18
Chodź, opowiedz mi o tym.
„Okazywanie i odczuwanie miłości zależy od umiejętności bycia obecnym, uważnym, wyczulonym i czujnym wobec drugiej istoty ludzkiej. To spoiwo człow...
Projekt-bez-tytulu-16
Tańczyli długo i szczęśliwie.
Taniec od zawsze był dla mnie językiem, którym intuicyjnie mówiłam. Podobno jak byłam mała, to na imieninach wujków i cioć występowałam i właśnie t...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj