27 grudnia 2020
Noc miłości po przejściach.

To właśnie dziś ten wieczór, kiedy już można wybaczyć sobie podniesiony głos.
To właśnie ta noc, kiedy można wybaczyć sobie kawałek i drugi ciasta.
To już dziś ta noc, kiedy można rowy rozpaczy zalać wodą miłości.
To wreszcie ta noc, kiedy można wybaczyć sobie złość, gniew i żal niespełnionych próśb.
To ta noc, kiedy serce wreszcie może opłakać straty, których z pewnością na pęczki.

Noc miłości po przejściach

Stratę szansy na normalną rozmowę.
Stratę spokoju po niewygodnych pytaniach.
Stratę po tym, czego nie powiedzieliśmy, czy też powiedzieliśmy za bardzo.
Stratę po tym, czego nie zrobimy i stratę po tym, co już zostało zrobione.

To ta noc, która uciera nos staremu przymykając drzwi w nadziei na nowe. To ta noc kiedy rodzi się nadzieja na nowe ciało. Nową relację. Nowy rok. Nową myśl.

Bo dziś to noc, która chwile trudne zamienia w wydech. A wdech budzi nadzieję na nową miłość. Miłość do siebie. Do swojego życia. Do tego co było. I tego co będzie. Ale głównie to ta noc na miłość do tego, co teraz. Bo co by nie było i co nie będzie, to dziś mamy dziś. I ta noc tuż po świętach jest właśnie o dziś. O tym co teraz. Co z nas zostało po świętach.

Może serce zostało pięknie utulone wspólnym byciem. Może poszarpane odległością. Może jesteśmy pulsującym źródłem marzeń, a może właśnie wyschniętym strumykiem pragnień nie do spełnienia. Może chowamy właśnie nadzieję po starym albo budujemy całkiem nowe. Może właśnie ktoś dowiedział się o ciąży. Może o śmierci. Może o ślubie. Może o rozstaniu. Może o zdrowej diagnozie, a może właśnie o podpisie choroby na wieki. Może ktoś kogoś przeprosił albo obraził na zawsze.

Nie wiem, w jakim stanie są wasze serca po świętach, ale jakkolwiek szczęśliwe czy smutne, ukojone czy zrozpaczone, otwarte czy szczelnie od teraz zamknięte, to tu i teraz je do swego serca je tulę, bo dziś... bo dziś jest TA noc po świętach. Noc miłości po przejściach.

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

18.06-1
Spark in the dark.
Dziś w ramach cyklu spotkań (po)wolna sobota w Pałacu Potockich w Krakowie, niejaka wspaniała Aga Kozak zapytywała mnie o wiele rzeczy. Jeden z wąt...
17.06
Przeprosiny.
Dziś prowadziłam warsztaty podczas których wywiązała się dobrrrrra dyskusja o przepraszaniu. Cóż to jest za kompetencja. O panie!
Bez-tytulu
Sukienkowatość.
Łazienkowe selfie modowe z Paryża. Musicie wiedzieć (nic nie musicie ale ten zwrot jakiś taki ładny), że ja baaaaaaaaardzo długo w swoim życiu nie ...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj