26 maja 2016
Niech żyją wszystkie nieidealne relacje z naszymi mamami.

Święto dziś wiadomo jakie. I internet buzuje w przypomnienia, słodkie słowa wdzięczności, miłości i innych pięknych rzeczy z relacji matka & dziecko.

Niech żyją wszystkie nieidealne relacje z naszymi mamami

Ale jak ze wszystkim też i to święto może być dla wielu z nas trudne. Bolesne, bo relacje z mamami potrafią być bardzo, ale to bardzo złożone. To kopalnia emocji. Różnych. Silnych, słabych, smutnych i radosnych. Żal. Wdzięczność. Złość. Smutek. Frustracja. Miłość. Inspiracja.

I jak w innych związkach, tak i ten może mieć swoje dobre i trudne etapy. Może uwzględniać wzloty i upadki a nawet rozstania. I to w porządku. Nikt tu nie daje instrukcji obsługi - ani dzieciom ani mamom. Trzeba kierować się tym, co czujemy.

Bo można kochać i jednocześnie nie lubić. Wkurzać. Smucić. Złościć. Żałować. Przez jakiś czas. Dłuższy lub krótszy. Chodzi o to, żeby dopuszczać pęknięcia na tej "najbardziej pierwotnej relacji" i jeśli jest się gotowym, a najlepiej jeśli obie strony są gotowe, to pracować nad tą relacją. Albo i nie. Kto to wie...

Niech żyją wszystkie nieidealne relacje z naszymi mamami. A najbardziej to życzę nam wszystkim - matkom, córkom, synom - wyrozumiałości dla siebie nawzajem, bo tego nigdy dość.

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

18.06-1
Spark in the dark.
Dziś w ramach cyklu spotkań (po)wolna sobota w Pałacu Potockich w Krakowie, niejaka wspaniała Aga Kozak zapytywała mnie o wiele rzeczy. Jeden z wąt...
17.06
Przeprosiny.
Dziś prowadziłam warsztaty podczas których wywiązała się dobrrrrra dyskusja o przepraszaniu. Cóż to jest za kompetencja. O panie!
Bez-tytulu
Sukienkowatość.
Łazienkowe selfie modowe z Paryża. Musicie wiedzieć (nic nie musicie ale ten zwrot jakiś taki ładny), że ja baaaaaaaaardzo długo w swoim życiu nie ...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj