10 października 2020
Niech się rozpada. Niech się składa.

10 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Dużo się zmieniło i zmienia. Brawo dla nas. Ale wciąż do zmiany czekają:

  • terapia to oznaka, że sobie nie radzę
  • choroba psychiczna to nie choroba, bo jej nie widać
  • zajmij się robotą, to ci przejdzie
  • ludzie dawniej jakoś nie potrzebowali terapii i żyli
  • tylko nie mów ojcu, że chodzisz do psychologa
  • i jeszcze parę innych cukiereczków…
Niech się rozpada. Niech się składa

Życzę nam pacjentom odwagi, siły i dumy z sięgania po pomoc.
Życzę nam terapeutom odwagi, siły i dumy z oferowania pomocy.

A tym wszystkim, którzy gdzieś pomiędzy:

  • odwagi do towarzyszenia albo przynajmniej nie przeszkadzania
  • siły obserwowania zdrowienia i dumy z uzdrawianego systemu, którego nawet jak się nie wierzy w te pierdy terapeutyczne, są częścią. Czy tego chcą czy nie.

Często jednostka z grupy, rodziny, zespołu sięgająca po pomoc jest tzw. głosem systemu, który przez swoją odważną pracę wprawia system w ruch. Zmienia swój wewnętrzny a przez to i ten zewnętrzny. Tyle, że czasem ten zewnętrzny nie wytrzymuje zmiany i się rozpada, żeby stać się nowym systemem. Wznieśmy toast za wszystkie jednostki, systemy i serca, które poprzez rozpad, budują nowe.
 
Niech się rozpada. A potem dobrze nam wszystkim składa.

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

18.06-1
Spark in the dark.
Dziś w ramach cyklu spotkań (po)wolna sobota w Pałacu Potockich w Krakowie, niejaka wspaniała Aga Kozak zapytywała mnie o wiele rzeczy. Jeden z wąt...
17.06
Przeprosiny.
Dziś prowadziłam warsztaty podczas których wywiązała się dobrrrrra dyskusja o przepraszaniu. Cóż to jest za kompetencja. O panie!
Bez-tytulu
Sukienkowatość.
Łazienkowe selfie modowe z Paryża. Musicie wiedzieć (nic nie musicie ale ten zwrot jakiś taki ładny), że ja baaaaaaaaardzo długo w swoim życiu nie ...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj