5 grudnia 2018
Nic mnie nie ominie.

Ej a jeśliby przyjąć, że nic Cię nie ominie. Nic.

Lęk o to, czy dobrze wybieram, czy właściwie robię, czy coś mi nie umknie, zjawia się we mnie co jakiś czas. Z tego, co mówicie mi na co dzień, wiem, że i wam obce to uczucie nie jest. Boimy się, że na coś jest za późno albo na coś zupełnie za wcześnie. Pośpieszamy albo unikamy. Gonimy, żeby zdążyć zrobić te czy tamte studia albo domknąć taki czy śmaki projekt. Zdobyć tego albo tamtego klienta albo mieć taki czy inny związek.

Nic mnie nie ominie

I kiedy mój intelekt już się zmęczy pisaniem scenariuszy i najzwyczajniej w świecie wymięka kreowaniem, to siłą wiodącą staje się duchowość i wtedy… wkracza taka oto myśl inspirowana Kursem Cudów: Nic Cię nie ominie Asia. Wszystko to, co właściwe, jest Twoje.

No i wiem, wiem, wiem, wiem, że ten mecz rozgrywa się między determinizmem i wolną wolą. Ale ten mecz o to, co właściwie kieruje w naszym życiu, to dylemat nierozstrzygalny. Jedynym moim zdaniem sensownym arbitrem jest własny wybór tego, w co wierzę. A w co ja wierzę?

Ano ja mam zaufanie do jakiejś takiej Mądrości tego świata i Mądrości we mnie, która stanowi jej część. Wiecie, to takie zaufanie do jakiegoś bliżej nieokreślonego porządku świata, który zakłada pełnię. I kiedy tak patrzę wstecz na moje życie, to rzeczywiście nic mnie nie minęło a jak „minęło”, to okazało się, że to nawet lepiej i całe szczęście. Konferencje, relacje, projekty, klienci, warsztaty, wydarzenia - minęłam się z nimi gdzieś obok i początkowy żal, złość (!) a nawet smutek rozwiał skutecznie wiatr słuszności, szumiąc mi milutko do uszka, że: to jest właściwie.

Nie wiem w sumie do czego zachęcam Was tym wpisem, ale pewnie to bardziej dla wierzących w sferę duchową. Może chodzi o to, żeby kształtować w sobie zaufanie do tego, co jest i tego, co przychodzi. Może chodzi o akceptację przyjmowania a nie boksowania się. Aj dont noł o co mi chodzi, ale chodzi mi o to bardzo mocno.

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

25.04.23
Jaki jest składnik szczęśliwego życia?.
Natchnęła mnie do tego wpisu Esther Perel - guru relacji. Skoro tu jesteście, to interesuje Was świat rozwoju osobistego. I wiemy, że coraz więcej ...
9.04.23
Każda śmierć rodzi coś nowego.
Tradycja trzech dni: osądzania, śmierci, narodzin to coś, co znamy nie tylko z religii katolickiej. To pewien cykl powtarzający się nam wielokrotni...
26.03.23
Wędruję do siebie różnymi drogami.
Bardzo często jestem pytana o różne ścieżki zdrowienia. Bardzo często też słyszę o tym, że „tylko” jakaś jest dobra i właściwa i jedyna. Są nurty p...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj