22 kwietnia 2021
Marianne Williamson „Do szczęścia przez łzy. Jak pokonać trudne chwile i odnaleźć spokój”.

„Czerpanie nauki z bólu jest tak bardzo istotne: żeby – gdy już przezeń przejdziemy – nie doświadczyć go ponownie. Umysł, który na początku wprowadził nas do piekła, teraz bardzo się cieszy na nasz powrót.

Marianne Williamson „Do szczęścia przez łzy. Jak pokonać trudne chwile i odnaleźć spokój”

Jakie to dziwne, że poświęcamy tyle czasu leczeniu ciemności, a tak mało czasu poszukiwaniu światła. Ego uwielbia gloryfikować siebie poprzez autoanalizę, a jednak nie pozbędziemy się ciemności, uderzając w nią kijem bejsbolowym. Ciemność można pokonać jedynie poprzez eksponowanie jej w świetle.

Ernest Hemingway napisał: <<Świat łamie każdego, ale potem niektórzy są jeszcze mocniejsi w miejscach złamania>>*. Prawdziwe pytanie do wszystkich cierpiących brzmi: <<Czy chcemy być tymi, których to doświadczenie wzmacnia?>>.

Osiągnięcie równowagi między pozwoleniem sobie na cierpienie a dokonaniem jednoczesnego postanowienia, że się przetrwa trudne doświadczenie, jest psychologiczną sztuką; móc powiedzieć sobie: <<Wiem, że to okropny czas, ale jestem zdeterminowany odnaleźć jego znaczenie. Jestem zdeterminowany, by się otworzyć na przeznaczone mi w tym doświadczeniu lekcje>>. A każda taka lekcja zawsze w jakiś sposób zwiększa naszą zdolność kochania.”

Fragment z książki „Do szczęścia przez łzy. Jak pokonać trudne chwile i odnaleźć spokój” Marianne Williamson

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

18.06-1
Spark in the dark.
Dziś w ramach cyklu spotkań (po)wolna sobota w Pałacu Potockich w Krakowie, niejaka wspaniała Aga Kozak zapytywała mnie o wiele rzeczy. Jeden z wąt...
17.06
Przeprosiny.
Dziś prowadziłam warsztaty podczas których wywiązała się dobrrrrra dyskusja o przepraszaniu. Cóż to jest za kompetencja. O panie!
Bez-tytulu
Sukienkowatość.
Łazienkowe selfie modowe z Paryża. Musicie wiedzieć (nic nie musicie ale ten zwrot jakiś taki ładny), że ja baaaaaaaaardzo długo w swoim życiu nie ...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj