30 listopada 2020
Kurs online "Daj spokój! O odnajdywaniu wewnętrznej równowagi".

Wczoraj na naszej grupie Świat w naszych rękach mieliśmy live, w którym pochyliliśmy się nad radykalną akceptacją. Najpierw ścinało połączenie, ale potem było już lepiej. Radykalnie to zaakceptowaliśmy. Hehehehe!

Kurs online „Daj spokój! O odnajdywaniu wewnętrznej równowagi”

Na tej grupie mam 2037 osób, cudnych osób, którym się chce coś więcej. Na koniec tego live wspomniałam o tym, czym żyje moje serce ostatnio. A mianowicie moim kursem online "Daj spokój!". Od niedzieli można się w nim zanurzać i ćwiczyć. I dokładnie w niedzielę dostałam bardzo piękne wspierające i pochwalne smsy oraz maile dotyczące kursu, ale też pojawił się głos krytyczny. Więc ćwiczę się w radykalnej akceptacji pełni doświadczeń użytkowników. Bo arena to arena.

Warto bardzo wiedzieć, że ten kurs nie jest bazą wiedzy psychologicznej, książkowej, badawczej. Nie aspiruje do bycia źródłem faktów i wyników badań. Są w tym znacznie lepsi ode mnie. Ten kurs bazuje na doświadczeniu i doświadczaniu. Nie tylko dzielę się w nim doświadczeniem moim, ale też – a nawet przede wszystkim – zapraszam uczestników do wspólnego doświadczania.
Najważniejszym mięśniem ćwiczonym w tym kursie będzie autorefleksja oraz niezbędne do tego rozwijanie samoświadomości. Obrałam ścieżkę, w której rozwijam te dwie kompetencje, bazując na cierpliwym ćwiczeniu siebie samych. Dlatego znajdziecie tutaj historie pobudzające wyobraźnie, podcasty poszerzające rozumienie i dotykające doświadczeń nam wspólnych, ćwiczenia „zapraszające” do codziennej praktyki oraz medytacje rozwijacie uważność, bez której autorefleksja – moim zdaniem – nie jest możliwa, a przynajmniej znacznie ograniczona.

Już wiecie, że kurs składa się z 6 lekcji podzielonych pomiędzy 3 filary, stanowiące o sile spokoju. Każda lekcja składa się z pięciu elementów:

  • historii, w której dzielę się swoim doświadczeniem
  • podcastu, którego możesz słuchać niemal zawsze i niemal wszędzie
  • medytacji, wszystkie prowadzone przeze mnie
  • video, które jest wprowadzeniem do lekcji i ma w sobie elementy storytellingu
  • ćwiczeń, bo nawet najpiękniejszy kurs, nic nie wart, jeśli teorii nie wdrożymy w życie.

Najważniejsze w tym kursie jest więc:

  • własne zaangażowanie
  • gotowość do wdrażania tej inspiracji w życie
  • praktykowanie i przekładnie ćwiczeń, doświadczeń i refleksji na codzienne życie.

Samo się nie zrobi. Stąd myśl o rozłożeniu pracy waszej własnej na 6 tygodni. Dzięki temu jest duża szansa na stopniowe wdrożenie każdej lekcji w życie. Jedna lekcja na jeden tydzień. Bo spokoju nie da się odbudować w sekundę. Czasem zajmuje to dwie.

Daj spokój! O odnajdywaniu wewnętrznej równowagi

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

1.11.23
Nie blokujmy. Czujmy.
Wyjątkowo w tych ostatnich miesiącach a właściwie już latach obcujemy częściej ze śmiercią niż wcześniej. Ona od zawsze była obecna i taka też będz...
24.10.23
Paweł Kunachowicz - "Zmiana".
"Nie wiem nawet, kiedy zacząłem dopasowywać się do otaczającego świata, kiedy wciąż rezygnowałem z tego, co dawało mi szczęście. Miasto, w którym s...
2023.10.08
Gabor Maté - "Mit normalności".
Kocham Gabora Maté miłością zawodową ogromną. Lekarz, terapeuta, którego dokument „The wisdom of trauma” wspaniale pokazuje zawiłości świata, w któ...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj