18 lutego 2022
Joga mówi prawdę.

Matę do jogi zabieram wszędzie. Czasem ją rozkładam. Czasem nie. Ale jeździ ze mną po Polsce i świecie. Mam jedną taką domową, a jedną podróżną. Mam też taki specjalny wręcz wyjątkowy rytuał jogowy, że jogę w podróży zaczynam od tego, że… mi się nie chce.

Joga mówi prawdę

Bo cały dzień na sali szkoleniowej. Bo cały dzień zwiedzania. Bo zmęczona. Bo za dużo energii. Bo za późno. Bo za wcześnie. Bo zmęczona. Bo głodna. Bo za mało czasu. Bo za dużo czasu. Bo mnie noga boli. Albo bo mnie nie boli, wiec lepiej żeby nie zaczęła.

Jogę zaczynam od negocjacji. Argumentacji. Personalizacji. A ona czeka aż skończę a potem mówi: odpuszczenie to najtrudniejsza asana. Każda kolejna będzie lżejsza. Wskakuj na matę.

I joga mówi prawdę. Najtrudniejszy jest początek. Potem środek. A potem koniec. 

„Yoga begins with listening. When we listen, we are giving space to what is.” —Richard Freeman

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

18.06-1
Spark in the dark.
Dziś w ramach cyklu spotkań (po)wolna sobota w Pałacu Potockich w Krakowie, niejaka wspaniała Aga Kozak zapytywała mnie o wiele rzeczy. Jeden z wąt...
17.06
Przeprosiny.
Dziś prowadziłam warsztaty podczas których wywiązała się dobrrrrra dyskusja o przepraszaniu. Cóż to jest za kompetencja. O panie!
Bez-tytulu
Sukienkowatość.
Łazienkowe selfie modowe z Paryża. Musicie wiedzieć (nic nie musicie ale ten zwrot jakiś taki ładny), że ja baaaaaaaaardzo długo w swoim życiu nie ...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj