19 września 2016
Jak ja radzę sobie z wystąpieniami publicznymi?.

To było rok temu na premierze magazynu Dbam o Zdrowie, którego naczelną została Beata Sadowska. Wspólnie z Jakubem Czają, Justyną Wojciechowską i Anią Jagodzińską opowiadaliśmy pytani przez Beatę, co według nas znaczy 'dbać o zdrowie'. Było o bieganiu, medytacji, zdrowym odżywianiu i... odwadze bycia sobą.

Jak ja radzę sobie z wystąpieniami publicznymi?

Takich wystąpień mam coraz więcej, co wcale nie sprawia, że są coraz łatwiejsze, choć naiwnie taką właśnie, w ten o to dzień, miałam nadzieję. Po zejściu z tego krzesła pomyślałam: "Ufff, z każdym wystąpieniem będzie łatwiej."

Choć teraz jak to piszę, to myślę, nie no może jednak rzeczywiście jest trochę łatwiej tyle tylko, że ten przyrost spokoju nie jest geometryczny   Więc kiedy ktoś mnie pyta, jak ja radzę sobie z wystąpieniami publicznymi, to cytując Brené Brown mówię:

  • I am brave and nauseous.

czyli w wolnym tłumaczeniu...

Radzę sobie z wielką odwagą i wielkimi mdłościami. 

Taka to już cena wrażliwości, że się rzeczy czuje bardziej. I mimo to nie wymieniłabym jej za nic na świecie.

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

18.06-1
Spark in the dark.
Dziś w ramach cyklu spotkań (po)wolna sobota w Pałacu Potockich w Krakowie, niejaka wspaniała Aga Kozak zapytywała mnie o wiele rzeczy. Jeden z wąt...
17.06
Przeprosiny.
Dziś prowadziłam warsztaty podczas których wywiązała się dobrrrrra dyskusja o przepraszaniu. Cóż to jest za kompetencja. O panie!
Bez-tytulu
Sukienkowatość.
Łazienkowe selfie modowe z Paryża. Musicie wiedzieć (nic nie musicie ale ten zwrot jakiś taki ładny), że ja baaaaaaaaardzo długo w swoim życiu nie ...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj