8 października 2019
Im żyźniejsza gleba, tym większe zbiory.

Dobrze to wiedzieć zawczasu. Nie ma warsztatów, które załatwią wszystko, które dadzą odpowiedź jedyną słuszną i taką soczystą na zawsze. Warsztaty, szkolenia, wykłady, prelekcje na które chodzimy są jak etapy podróży. 

Im żyźniejsza gleba, tym większe zbiory

Nie teleportują nas magicznie od razu do upragnionego celu, ale ten cel dzięki nim się przybliża. Z każdym warsztatem jesteśmy do niego bliżej. Czasem są takie warsztaty, które przenoszą nas o 1km w stronę celu. Ale są i takie które przenoszą o 10km a nawet o 1000km bliżej. Czasem trwają jedną godzinę a czasem 5 dni. Czasem jest na nich 4 osoby a czasem 600. Czasem prowadzący działa jak katalizator, czasem temat, czasem grupa. Nie ma reguły.

To o ile nas ten warsztat, szkolenie, wykład przybliży do postawionego, świadomie lub nie, celu zależy od:

  • miejsca z którego ruszamy
  • naszej wewnętrznej decyzji o gotowości do zmiany
  • oraz cierpliwości podążania za nią.

Patrzenie na rozwój jak na proces zdejmuje wewnętrzną presję z nas samych, że TEN warsztat musi przynieść rozwiązanie. Uwalnia z myślenia, że to szkolenie musi dać odpowiedź albo ten kurs online załatwić powinien wszystko, czego nam brak. Nie ma takich rozwiązań. Nie ma takich szkoleń. Takich warsztatów. Nie ma też nawet takich wykładów. Ale... są inne lepsze. Są takie, które nie wiadomo kiedy przyniosą odpowiedź, które nagle zaowocują, które z zaskoczenia uruchomią uśpioną moc. Jedno jest pewne: im żyźniejsza gleba, tym większe zbiory.

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

18.06-1
Spark in the dark.
Dziś w ramach cyklu spotkań (po)wolna sobota w Pałacu Potockich w Krakowie, niejaka wspaniała Aga Kozak zapytywała mnie o wiele rzeczy. Jeden z wąt...
17.06
Przeprosiny.
Dziś prowadziłam warsztaty podczas których wywiązała się dobrrrrra dyskusja o przepraszaniu. Cóż to jest za kompetencja. O panie!
Bez-tytulu
Sukienkowatość.
Łazienkowe selfie modowe z Paryża. Musicie wiedzieć (nic nie musicie ale ten zwrot jakiś taki ładny), że ja baaaaaaaaardzo długo w swoim życiu nie ...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj