30 września 2018
Dzień Chłopaka.

No nie wiem. Próbuję co chwila, i znowu nie wiem co ważne. Co najważniejsze dzisiaj. Tak co chwilę próbuję, który z tematów z Wami tu dzisiaj poruszyć a mam taką listę, którą wciąż aktualizuje, bo tyle społeczno-psychologicznych rzeczy trzeba nam nagłaśniać. 

Dzień Chłopaka

No i tak myślę i myślę, ale najpierw naczynia do zmywarki. Potem zabrać psy na sikanie. Bilety na wyjazdy kupić. Hotele. Rezerwacje. Pociągi. Rachunki. A w międzyczasie pokroić tonę czosnku i wypić hektolitry wywaru z imbiru bo coś choróbsko się chce zakolegować. No i jest tyle rzeczy, które ważne do omówienia. I nie wiem od której zacząć. Ale może zacznę od tej, której dziś święto. 

Dzień chłopaka ;)

Myślę sobie tak: relacje z kobietami są złożone. Relacje z mężczyznami są złożone. A to wszystko dlatego, że my ludzie jesteśmy i prości i złożeni. Prości, bo ja wierzę, że po prostu jesteśmy miłością. A złożeni dlatego, że złożeni z historii, powstałych lub zasilanych przekonań, łatwych i trudnych doświadczeń, które tę miłość mogą gdzieś ukryć. Itd.

Relacje z facetami różnią się dla mnie od tych z kobietami. Kobiety uwielbiam. Ubóstwiam. Mniam. I jednocześnie nie wiem czym ale czuję, że dla mnie te relacje są różne. Inne. Nie lepsze. Nie gorsze. Inne. Lubię je takie inne. 

Mam sporo kolegów z branży i z poza, znajomych czy byłych albo teraźniejszych współpracowników facetów. Lubię ich poczucie humoru, pomocną dłoń, dobre słowo, wrażliwość (Yhym!) i ciepło. Lubię to, że się nie wstydzą swoich emocji, lubię tą dojrzałość i dziecięcość jednocześnie i że z mężczyznami się tak jakoś łatwiej przeklina i pije whisky :)

A tak po psychologicznemu to jeśli znajdziecie kiedyś chwile w swoim życiu, to zerknijcie przy pomocy terapeuty albo coacha albo kogo tam chcecie na to, jak budujecie relacje z facetami, zaczynając od relacji z ojcem. Często w terapii pracujemy nad relacjami z mamami a przecież tato też ważny. Bardzo. I to każdy. 

Obecny czy też nie. Troskliwy czy też nie. Kochający czy też nie. W tej relacji z tym pierwszym mężczyzną jest kopalnią wiedzy o tym, czym nasiąkliśmy. My kobiety i wy mężczyźni. To skarbnica odpowiedzi na wiele pytań. Warto popytać. 

No a z okazji tego święta, to pozdrawiam wszystkich chłopaków, którzy tutaj są i zaglądają do moim postów. Tych aktywnych. Tych mniej i tych, którzy dopiero będą oraz tych, którzy nigdy nie będą. Wasze zdrowie panowie! :)

To zdjęcie powstało w Krakowie w sierpniu. Dziś trudno byłoby mi wznosić toast imbirem z czosnkiem ;)

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

BLOG-Tam-pomiedzy-wlasnie-miesci-sie-cale-nasze-zycie
Tam pomiędzy właśnie mieści się całe nasze życie.
Życie ma w sobie schody w górę i schody w dół. Czasem łatwiejsze te pierwsze. A czasem te drugie. Czasem idziemy sami a czasem z kimś. Czasem się m...
BLOG-Odwaznym-i-odwazna-sie-bywa
Odważnym i odważną się bywa.
Koloseum, zwane również Amfiteatrem Flawiuszów, ma dla mnie szczególne znaczenie. Kiedy odłączę potężny kawałek brutalnej historii i zostanę przy r...
BLOG-O-radosci-zycia.-O-lekkosci
O radości życia. O lekkości.
Ostatni weekend spędziłam we Włoszech. Co to był za czas. Jedzenie… sztos. Wino… sztos. Pogoda… sztos. Towarzystwo… sztos. Włochy są o przyjemności...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj