6 czerwca 2022
Był taki wykład.

Część z Was może nawet nie wie, że bardzo dużo pracuję z biznesem. W sumie to chyba jakieś 80% moich projektów to warsztaty, wykłady, webinary, konferencje właśnie dla firm.

Był taki wykład

Ostatnie trzy lata zawirowały rynkiem szkoleniowym i skierowały jego oko na człowieka jeszcze bardziej niż wcześniej. Jednym z najczęstszych moich wykładów ostatnich miesięcy to: "Psychologiczne kompetencje przyszłości" czyli jak przygotować się na to, na co przygotować się nie da. Pandemia, wojna a w międzyczasie śluby, rozwody, choroby, wyzdrowienia, narodziny, śmierć, awanse, zwolnienia… słowem: życie.

Część zdarzeń witamy z radością, część z oporem a część z błogosławionym mechanizmem wyparcia, żeby tylko jakoś dać radę. I dajemy, tylko czasem koszty są olbrzymie. Pytanie brzmi: jak rozwijać siebie, żeby być psychologicznie elastycznym, zwinnym, sprawnym, żeby niezależnie od tego, co się pojawi na drodze, zatrzymać się a potem iść dalej, potknąć się i stanąć w równowadze, przewrócić się i wstać?

Najpiękniejszym a jednocześnie najtrudniejszym wykładem tegorocznego sezonu był wykład, który prowadziłam o poranku 24 lutego. Zaplanowany był jeden temat, ale świat tego dnia sprawił, że szybko zmieniliśmy kurs. Ponad 100 pracowników jednej z firm, z którymi się wtedy spotkałam, dryfowało pomiędzy: szokiem, niedowierzaniem, paniką, smutkiem i lękiem. W szkole trenerskiej nie uczyli tego, jak prowadzić szkolenia w dniu wybuchu wojny, więc jedyne o co mogłam się oprzeć to serce i intuicja. Nie zawiodły. Wszędzie pracują ludzie, którzy się cieszą, smucą, złoszczą, boją, czują ukojenie i nadzieję, którzy pragną miłości i spokoju, choć wielu z nich nigdy tego tak nie nazwie. Ten dzień odarł nas z wiary w ludzkość i jednocześnie otoczył kocem nadziei, bo ludzi dobrej woli jest WIĘCEJ. Mija ponad 100 dni tej bezsensownej wojny i mimo wszystko, nie przestaję w to, o czym śpiewał Niemen wierzyć. Wy też nie przestańcie.

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

18.06-1
Spark in the dark.
Dziś w ramach cyklu spotkań (po)wolna sobota w Pałacu Potockich w Krakowie, niejaka wspaniała Aga Kozak zapytywała mnie o wiele rzeczy. Jeden z wąt...
17.06
Przeprosiny.
Dziś prowadziłam warsztaty podczas których wywiązała się dobrrrrra dyskusja o przepraszaniu. Cóż to jest za kompetencja. O panie!
Bez-tytulu
Sukienkowatość.
Łazienkowe selfie modowe z Paryża. Musicie wiedzieć (nic nie musicie ale ten zwrot jakiś taki ładny), że ja baaaaaaaaardzo długo w swoim życiu nie ...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj