10 lat od publikacji książki, która rozpierdzielila mi życie a potem je pięknie poskładała na nowo. Brené Brown i jej „Dary niedoskonałości”. 

Pamiętam jak dziś. Sobota deszczowa. Otwieram. Czytam. Płaczę. Zamykam. Idę z psami na spacer i nie mogę przestać myśleć o tym, co przeczytałam. Wracam. Otwieram. Czytam. Płaczę.

Brené Brown „Dary niedoskonałości”

Jeśli jeszcze nie czytaliście to powiem Wam tyle... ta książka mówi, że można w nieskończoność szukać akceptacji na zewnątrz. W innych ludziach, w innych pracach, w innych krajach, w innych domach, w innych wyksztalceniach. Kasie, tytułach, kilogramach. Ale jeśli nie znajdę jej najpierw w sobie to o kant dupy rozbić te pozostałe źródła. Tamtym się tej dziury nie zapełni. Trzeba w tym wiaderku samoakceptacji sięgnąć pustego dna, najpierw zbudować je w sobie a dopiero potem wzmacniać tym, co na zewnątrz.
I tak już całe życie. Praktyka na lata.

Niewinna książeczka...

Zapraszam do obejrzenia wywiadu z Brené Brown TUTAJ.

Jestem psychologiem specjalizującym się w tematyce wstydu i odwagi. Współpracuję z osobami i zespołami świadcząc usługi coachingowe i szkoleniowe zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych.

Podziel się:

Kategorie

Ostatnie posty

18.06-1
Spark in the dark.
Dziś w ramach cyklu spotkań (po)wolna sobota w Pałacu Potockich w Krakowie, niejaka wspaniała Aga Kozak zapytywała mnie o wiele rzeczy. Jeden z wąt...
17.06
Przeprosiny.
Dziś prowadziłam warsztaty podczas których wywiązała się dobrrrrra dyskusja o przepraszaniu. Cóż to jest za kompetencja. O panie!
Bez-tytulu
Sukienkowatość.
Łazienkowe selfie modowe z Paryża. Musicie wiedzieć (nic nie musicie ale ten zwrot jakiś taki ładny), że ja baaaaaaaaardzo długo w swoim życiu nie ...

Tagi

Posłuchaj podcastu

Oglądaj mój kanał na YouTube

Na stronie używam ciasteczek, są bez mleka i cukru, słodzone miłością do znaków. Pliki cookies są zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj